top of page

KOSMETICKÉ RITUÁLY

MASÁŽ OBLIČEJE A DEKOLTU

Kosmetiku jsem studovala pod vedením mistryně v oboru, paní Vlasty Feřtekové, která má praxi v oboru více než 60 let. 

Nic nemůže nahradit poctivě provedenou masáž obličeje a dekoltu. Vybrat si můžete z masáže relaxační, revitalizační a detoxikační nebo zpevňující a vyhlazující. Doplňkem k masáži je masáž tzv. zadního dekoltu zad a trapézového svalu. 

Pravidelnou masáží se prokazatelně zlepšuje kvalita a vzhled pleti, snižuje se tvorba vrásek nebo lze dokonce rozmasírovat drobné milie a vyrážky na pleti. O pozitivním vlivu chvilky relaxace a uvolnění na psychické i fyzické zdraví snad netřeba rozepisovat. Aby byly účinky masáže znatelné, je potřeba ji podstupovat pravidelně. Přirovnala bych ji k cvičení, které dopřáváme našemu tělu. Když si jednou za rok zajdeme do fitka, pouze si tělo namožíme, ale výsledky na postavě jen těžko uvidíme :)

ULTRAZVUK S FOTONOVOU TERAPIÍ

Novinkou v kosmetickém ošetření je použití ultrazvukového přístroje s fotonovou terapií, díky kterému jsem schopná kombinovat hned dva pozitivní účinky na pleť v jednom kroku. Použití přístroje je v ceně kosmetického ošetření (CENÍK) po aplikaci aktivních sér na pleť, kdy účinné látky zapracovávám ultrazvukem hluboko do pleti za pomoci vodivého gelu. Fotonové terapie mohu zvlášť využít např. pro zklidnění a desinfekci pleti po hloubkovém čištění pomocí modrého světla, zjemnit začervenání zeleným světlem nebo vytěžit maximálního účinku z fotonové terapie kombinací modrého, červeného i zeleného světla najednou. 

V případě zájmu o jednorázové vylepšení vzhledu pleti například před svatbou nebo jinou důležitou událostí nabízím ošetření COLLAGEN BOOST, při kterém do pleti ultrazvukem zapracovávám luxusní kolagenové sérum na vrásky. Procedura trvá půl hodiny a dochází při ní k okamžitému vyhlazení a rozzáření pleti. Samozřejmě je pro pleť více než příznivé ošetření pravidelně opakovat, zejména pro klientky se zralou pletí. Ošetření je naprosto dokonalou přípravou pleti před líčením.   

 

ULTRAZVUKOVÝ LIFTING

 

Mezoterapie bez jehel představuje nejmodernější systém přenosu aktivních substancí hluboko do pokožky. Přístroj využívá fyzikální jev, ke kterému dochází v buněčných blánách a rohovité vrstvě kůže vlivem stanovených elektrických impulzů. Díky tomu dochází k vytvoření nových cest k zavedení aktivních preparátů bez nutnosti použití jehel. Je to ideální systém jak redukovat vrásky a jak dopravit aktivní látky obsažené v kosmetických produktech použitých během kosmetického ošetření. Tím je účinnost produktů, a tedy i kosmetického ošetření několikanásobně vyšší. 

 

FOTONOVÁ TERAPIE

Modré světlo proniká do 0,5 mm, zklidňuje pleť například po hloubkovém čištění pleti a má účinek proti vyrážkám a akné. Má mírný dezinfekční účinek. Vhodné na citlivou, mastnou a aknózní pleť. Dokáže vypnout povolenou pleť.

Červené světlo proniká hlouběji až do 8-10 mm. Stimuluje fibroplastických buňky, produkující kolagen. Napomáhá mikrocirkulaci krve, redukuje vrásky a dělá pleť elastičtější a jemnější. Je vhodné i na oblast okolo očí a čela.

Zelené světlo posiluje pleť a redukuje začervenání pleti.

 

Barevná světla jako kombinace červené a modré akcelerují absorpci výživy zevnitř ale i zvenku používaných přípravků. 


HLOUBKOVÉ ČIŠTĚNÍ PLETI

Komedony, tedy ucpané póry, nejsou problémem pouze estetickým, ale také praktickým při snaze o krásnou pleť. Přes ucpané póry nám nemohou pronikat aktivní látky, které pleti dodáváme při masáži, ale i při aplikaci masek, krémů či sér na pleť. Jen s čistou pletí můžeme dosáhnout optimálních výsledků. 

Ve své kosmetické praxi si nemůžu vynachválit užívání ultrazvukové špachtle, s jejíž pomocí dosáhneme dokonalého povrchového očištění pleti, které funguje na principu vysokofrekvenčních vibrací, je tudíž bezbolestné, neagresivní a účinné. 

Slouží i v případě hlubokých komedonů. Podle typu komedonu se rozhoduji mezi použitím špachtle a manuálním vyčištěním speciálním expresorem. 

Výše zmíněné metody čištění pleti jsou mnohem šetrnější než zastaralé vytlačování komedonů prsty, kdy dochází ke zbytečnému tlaku i na okolní, zdravou tkáň v okolí komedonu. 

Ošetřením ultrazvukovou špachtlí se působí na prokrvení pokožky a současně je umožněn snazší přísun živin a vody do jejího nitra a zajišťuje lepší vstřebatelnost kosmetických přípravků. Jemně masíruje pleť a působí hluboko do kožní škáry, kde odstraňuje uložené nečistoty a intenzivně regeneruje pokožku do hloubky, která poté vypadá svěže a zdravě. Navrací pokožce její přirozenou mladistvou pružnost a pomáhá tak předejít předčasnému stárnutí. Odstraňuje povrchové odumřelé buňky (tzv. hydropeeling) a poskytuje kompletní regeneraci kůže, uvolňuje ucpané póry a odstraňuje z nich nečistoty včetně černých teček. 

Doporučuje se pravidelné používání ultrazvukové špachtle min. 1x měsíčně podle typu pleti. U stárnoucí, suché pleti vyhlazuje ultrazvuková špachtle povrch kůže a odstraňuje jemné vrásky, které jsou pro tento typ pleti příznačné.U mastné pleti a akné čistí póry a brání hromadění keratinu v ústí mazových žláz. Tím snižuje riziko tvorby zánětů a vřídků.

·    postupně zlepšující se kvalita pleti
·    odstranění nečistot, uvolnění pórů, vyhlazení pleti
·    aktivuje metabolismus pleti
·    neinvazivní bezbolestná mezoterapie
·    perfektní hloubkové čištění bez bolesti a podráždění
·    vhodné i na velmi citlivou pleť nebo pleť s žilkami
·    zpomalení procesu stárnutí pleti
·    zlepšení pružnosti pleti
·    vyhlazení jemných i hlubších vrásek a jizev po akné, potlačení akné
·    aktivace buněčné obnovy pleti
·    stimulace kolagenových vláken

 

Výsledkem je čistá, hydratovaná, rozjasněná, dobře prokrvená a zdravá pleť mladšího vzhledu.

Použití ultrazvukové špachtle je již v ceně kosmetického ošetření.

 

ÚPRAVA A BARVENÍ OBOČÍ A ŘAS

Všude jistě slyšíte pořád do kola: "Obočí rámuje oči a dodává obličeji výraz". Opravdu tomu tak je a ne nadarmo se to neustále opakuje. Trend úzkého nebo dokonce úplně vytrhaného a následně nakresleného obočí je (naštěstí) pryč a opět vládne přirozenost. Pokud se při jeho úpravě nemůžete udržet a vždy jej vytrháte víc, než je nutné a potom toho litujete, nechte to na profíkovi. :) Spolu zkonzultujeme, jaký tvar budeme udržovat nebo kterého se budeme snažit docílit po výše zmíněném, přílišném vytrhání. 

Pokud Vás nebaví se denně snažit obočí dokreslovat a například v létě se nechcete zdržovat řasenkou, doporučuji barvení řas a obočí, které také naleznete mezi nabízenými službami. Tato služba je jako zrozená pro světloučké typy, které mají často obočí a řasy tak světlé, že ani nejsou vidět.

 

DEPILACE

Samozřejmou součástí služeb je možnost odstranění chloupků v obličeji nad horním rtem, na bradě nebo po stranách tváří za použití voskových pásků nebo horkým voskem.

 

PARAFÍNOVÁ MASKA NA OBLIČEJ

Technicky, i časově náročná, ale stojí za to! Bohužel ji v nabídce salónů potkáte jen zřídka. Já jsem se rozhodla ji mezi služby zařadit pro ty nejnáročnější klienty.

Mezi její účinky patří vyhlazení pleti a drobných linek, lifting, detoxikace, dokonalé změkčení pórů před následným hlubokým čištěním a prohřátí.

Pro osoby s pokročilým stádiem rozšířených žilek nebo rosacei parafínovou masku nedoporučuji. V těchto případech je další prohřátí pleti spíše na škodu a výbornou náhradou je maska alginátová. 

PERMANENTNÍ PRODLUŽOVÁNÍ ŘAS

Vybrat si můžete, jestli chcete metodu řasa na řasu (1:1) nebo objemovou metodu, kdy se na jednotlivé řasy lepí trsy několika řas (1:3 nebo 1:6). Osobně mám velmi ráda kombinaci těchto dvou technik. 

KONZULTACE DOMÁCÍ PÉČE O PLEŤ, PRODEJ PROFESIONÁLNÍ KOSMETIKY

Samozřejmě Vám ráda poradím, jak se o svou pleť starat i doma a jaké produkty k tomu zvolit. Zakoupit u mě můžete i přípravky, které mám vyzkoušené a opravdu fungují. Stálým klientům na tyto produkty nabízím věrnostní slevy.

 

Pokud trpíte vážnou kožní nemocí nebo na akné v pokročilém stádiu, výrazně doporučuji nejprve návštěvu kožního lékaře. Poté spolu zapracujeme na zdokonalení vzhledu pleti. :)

 

A pozor, tímto to nekončí. Služby pro Vás budu dále rozvíjet. Budu ráda, když mi napíšete, jakou službu byste ocenila právě Vy.

Při ošetření používám profesionální kosmetiku od kvalitních českých výrobců Ryor Professional a Nobilis Tilia. 

 

 

bottom of page